سامانه توسعه صنایع فرهنگی ایران بستری است که با واسطه گری می‌تواند ارتباط بین مجموعه های مختلف فعال در حوزه صنایع فرهنگی را با یکدیگر برقرار کند و در همین راستا با اعطای تسهیلات ویژه‌ای خدمات بی نظیر و مقرون به صرفه ای را برای تمامی دسته ها ارائه نماید.

از جمله خدماتی که در قالب این پلتفرم میتواند مهیا شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

توسعه بازار محصولات فرهنگی

مشاوره توسعه بازار

آشنایی با روش‌های نوین بازاریابی امروزی، ایجاد زیرساخت‌های افزایش فروش و… از مهمترین نیازمندی‌های کسب و کارها در مسیر تجاری‌سازی محصولاتشان محسوب می‌شود. بر همین اساس پلتفرم جامع صنایع فرهنگی با در اختیار داشتن شبکه‌ای از مشاوران و کارگزاران مجرب در این حوزه‌ سعی می‌کند بخشی از نیازهای شرکت‌های فعال در حوزه صنایع فرهنگی را در این زمینه مرتفع نماید. 

تبلیغات و برندینگ

امروزه تبلیغات به عنوان بازوی اصلی فروش و توسعه‌ بازار شناخته می‌شود‌. در راستای معرفی شرکت های صنایع فرهنگی، حمایت از توسعه بازار و بازاریابی محصولات آنها، پلتفرم با شبکه ای از شرکت های فعال در این زمینه اقدام به همکاری خواهد کرد و ارتباط بین شرکتهای صنایع فرهنگی و شرکت های فعال در حوزه تبلیغات و برندیگ برقرار خواهد کرد.

حضور در نمایشگاه ها

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

تهیه گزارشات تحقیق بازار

پلتفرم جامع صنایع فرهنگی با هدف توسعه بازار صنایع فرهنگی، از تهیه گزارش‌های تخصصی تحقیقات بازار حمایت می‌نماید. و برای این امر به برقراری ارتباط بین تولیدکنندگان و شرکت های مختلفی که این کار را انجام می‌دهند میپردازد.

مهیا کردن امکان صادرات به همراه مشاوره

شرکت‌های فعال در حوزه صنایع فرهنگی به منظور ورود به بازارهای بین‌المللی نیاز دارند که دوره هایی در راستای صادرات بین المللی ببینند و در این مسیر رشد کنند تا آماده ورود به بازارهای بین المللی شوند.
پلتفرم صنایع فرهنگی بستری را فراهم کرده است که شرکتها بتوانند در حوزه های مختلف بازار بین الملل خدمات مشاوره دریافت کنند که از جمله این حوزه ها عبارتند از مشاوره بازرگانی بین‌المللی و فرایندهای صادرات، استراتژی صادرات، نقل و انتقال ارزی، بازاریابی بین‌الملل، اصول مذاکرات و مکاتبات تجاری بین‌الملل و تهیه محتوای بین المللی جهت صادرات

عرضه محصولات در فروشگاه های فیزیکی

پلتفرم صنایع فرهنگی با فروشگاه های فیزیکی سراسر کشور که محصولات فرهنگی را در فروشگاه خود عرضه می‌کنند، همکاری میکند و در نهایت یک رابطه دو طرفه را بین تولید کنندگان صنایع فرهنگی و این فروشگاه ها برقرار میکند که از جمله کارهایی که اتفاق می‌افتد در این رابطه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
برقراری ارتباط تولید کننده ها با این فروشگاه ها
برقراری ارتباط مصرف کنندگان نهایی با این فروشگاه ها
دادن تسهیلات به تولید کننده ها توسط این فروشگاه ها
عرضه مستقیم محصولات تولید کننده ها توسط تیم پلتفرم به این فروشگاه ها
دادن کارت عضویت به مصرف کننده‌های نهایی برای خرید و یا استفاده از خدمات با تخفیف

سفارشی سازی محصولات

در آینده نزدیک در بستر این پلتفرم امکانی فراهم خواهد شد تا مردم بتوانند با تولیدکنندگان حوزه صنایع فرهنگی ارتباط مستقیم برقرار کنند و به سفارشی سازی کردن محصولات مورد نظر خود مطابق با سلیقه خود بپردازند. 

رشد فضای کسب و کارهای فرهنگی

عارضه یابی و توسعه کسب و کار

شرکت هایی که در روند فعالیتهای خود احساس می کنند نیاز به بررسی کلی شرایط و وضعیت فعلی واحدهای مختلف و تعیین نقاط قابل بهبود اصلی موجود در نحوه اجرای فعالیت های مجموعه دارند می توانند به کمک پلتفرم صنایع فرهنگی از مشاوره‌های استراتژی و مدیریت استفاده نمایند و سپس در صورت نیاز از برنامه های ارزیابی و تدوین برنامه های بهینه سازی استفاده کنند. 

طراحی سایت و سئو

به منظور توسعه کسب و کار و زیرساخت های فضای مجازی شرکتهای صنایع فرهنگی ،شرکت های مختلف ارائه دهنده طراحی سایت ، خدمات خود در زمینه های طراحی وب سایت و بهینه سازی ( سئو ) را با ارائه تخفیف‌های ویژه به کسب و کارهای فرهنگی با همکاری پلتفرم ارائه می دهد.

دوره ها و سمینارهای آموزش

برگزاری دوره های مختلف آموزشی در حوزه های وسیع و گسترده و البته کاربردی میتواند نقش مهمی در توانمند سازی کسب و کارها داشته باشد. پلتفرم جامع صنایع فرهنگی با مهیا کردن امکان شرکت در دوره های حضوری و مجازی این مسیر رشد و توانمندسازی را برای شرکتهای فرهنگی هموار کرده است.
از جمله این دوره های آموزشی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
دوره های مالی و حسابداری
دوره های بازرگانی و بازاریابی
دوره های مدیریت و منابع انسانی
دوره های حقوقی و مالکیت فکری
اشتراک تجربه های تولید توسط تولیدکنندگان
آموزش تولید محصولات مختلف به صورت آنلاین
تلفیق محصولات فرهنگی استانها و خلق محصولات جدید

مشاوره حقوقی

پلتفرم در زمینه های مختلف با همکاری کلینیک های مشاوره حقوقی به ارائه خدمات مشاوره حقوقی توسط این شرکت ها می‌پردازد که از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- مشاوره حقوق کسب و کار
مشاوره حقوقی در زمینه حقوق قراردادها، ویرایش و نگارش قراردادهای تجاری، قوانین تجارت، ثبت تغییرات اساسنامه و هیات مدیره شرکت، قوانین اسناد تجاری، حقوق مالکیت فکری و … ارائه می گردد.
۲- مشاوره حقوقی قرارداد‌های بین‌الملل
مشاوره حقوقی قرارداد‌های بین‌الملل در زمینه کلیه قراردادها و تفاهم نامه های بین المللی، بررسی جنبه های حقوقی توافقات بین المللی، ابعاد حقوقی اعطای نمایندگی بین المللی فروش و عاملیت مجاز و … ارائه می گردد.
۳- مشاوره تخصصی قانون کار
مشاوره قانون کار شامل مشاوره پیرامون کلیه قوانین کار روابط کار، مدیریت کارخانه، امور اداری، پرسنلس و … تهیه و تنظیم لایحه دفاعیه جهت ارایه به سازمان مربوطه، بررسی قراردادها از نظر قوانین کار و ارائه خدمات مشاوره ای قبل و بعد و … می باشد. 

مجوزها و تاییدیه ها

حمایت های مالی و فنی جهت اخذ گواهینامه‌های لازم، از طریق این بخش در پلتفرم قابل ارائه می‌باشد.در صورتی که کسب و کارهای فرهنگی از دانش و تجربه کافی برای اخذ گواهینامه ها و مجوزها برخوردار نباشند، می توانند از این بخش در پلتفرم اقدام کنند

مشاوره منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی از میان وظایف مختلف مدیریتی، مسئولیت کلیه فعالیت ها و خط مشی های مربوط به کارکنان سازمان را بر عهده دارد. به طور دقیق تر می توان گفت جذب همکاران جدید، آموزش آنها، ارزیابی عملکرد کارکنان و پاداش دادن به نیروی کار و ایجاد محیطی سالم و منصفانه برای کارکنان از وظایف واحد منابع انسانی سازمان است.
اموزه بر همگان ثابت شده است که موفیقت سازمان دون نیروی انسانی شایسته امکان پذیر نیست و با استفاده از خدمات مشاوره مدیریت منابع انسانی پلتفرم جامع صنایع فرهنگی که با همکاری شرکت های مشاوره مدیریت مطرح می‌باشد؛ میتوان به بالابردن بهره وری نیروهای سازمان امیدوار بود

خدمات دیجیتال مارکتینگ

کسب و کارهای فرهنگی کافی است مشتریان خود را در زمان درست، مکان درست و به روش درست هدف قرار دهند. دیجیتال مارکتینگ دربرگیرنده تمام اقدامات بازاریابی است که از یک دستگاه الکترونیکی یا اینترنت استفاده می‌کند. کسب‌ و کارها از کانال‌های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی، ایمیل و دیگر وبسایت‌ها جهت برقراری ارتباط با مشتریان فعلی و احتمالی استفاده می ‌کنند.
پلتفرم جامع صنایع فرهنگی در این مسیر همراه کسب و کارهای فرهنگی می‌باشد و ارتباط تضمین شده همراه با اتخفیف های ویژه با شرکت های ارائه دهنده خدمات دیجیتال میارکتینگ برقرار میکنند.

خدمات پشتیبانی و جذب سرمایه

جذب سرمایه برای طرح های و استارتاپهای خلاق و نوآور

با توجه به اهمیت سرمایه گذاری در توسعه اقتصادی و نیاز به تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری و ایجاد بستری کارآمد و اثربخش برای کسب و کارهای فرهنگی که نیاز دارند به تامین مالی و سرمایه ، پلتفرم جامع صنایع فرهنگی اقدام به جذب سرمایه گذاران در حوزه صنایع فرهنگی می‌کند و در نهایت ارتباط بین این سرمایه گذاران و کسب و کارها را برقرار میکند.

 

ارائه لیزینگ مواد اولیه از سوی تامین کننده به تولید کننده

پلتفرم صنایع فرهنگی با مذاکراتی که با تامین کنندگان صنایع فرهنگی انجام داده است، این امکان را مهیا نموده است که تولیدکنندگان فعال در این حوزه بتوانند به صورت لیزینگ مواد اولیه مورد نیاز خود را از تامین کنندگان تهیه کنند

تامین فضای کار

پلتفرم صنایع فرهنگی اقدام به جذب سرمایه گذاران و افرادی که از فضای فیزیکی برخوردار هستند، می‌کنند و می‌توانند این فضا را در اختیار تولید کنندگان قرار دهند برای راه اندازی کسب و کارشان

چالش های نوآوری

در بستر پلتفرم صنایع فرهنگی امکان همکاری با شرکت های دانش بنیان و برقرای ارتباط بین این شرکتها و تولیدکنندگان و فعالان حوزه صنایع فرهنگی وجود دارد.
به این صورت که تولید کننده مشکلات خود را مطرح می‌کند و در این بین افرادی که می‌توانند این مشکل ها را برطرف کنند در ازای دریافت هزینه این چالش ها را برطرف می‌کنند.